БИБЛИЈАТА ДОМАШНА ПЛЕСК& (Paperback)

БИБЛИЈАТА ДОМАШНА ПЛЕСК& By Ружиц&#107 Cover Image

БИБЛИЈАТА ДОМАШНА ПЛЕСК& (Paperback)

$45.98


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Затворете ги очите и замислете ја оваа сцена. Топол летен ден е, сонцето ќе зајде, а вие седите на маса полна со семејството и пријателите. Пред вас е чинија со сочна, топла плескавица во средината, можете да ги мирисате миризливите зачини и да ги слушнете вашите најблиски како уживаат во разговорот. Ја земаш плескавицата од чинијата и си загризуваш и уживаш во вкусниот оброк додека сонцето продолжува да заоѓа зад тебе. Зарем тоа не звучи убаво? Па, оваа книга може да помогне тој сон да стане реалност. Нурнете во овие едноставни и исплатливи рецепти и истражете го светот на прекрасни хамбургери.


За да се увериме дека се задоволуваат сите пупки за вкус и преференци во исхраната, ги поделивме рецептите за бургери на 5 дела.


1. Месни плескавици овој дел е за љубителите на месо. Содржи плескавици направени од традиционално говедско и јагнешко месо, но содржи и изненадувачки рецепт со користење козјо месо за авантуристи кои јадат месо.

2. Плескавици од живина овој дел содржи рецепти со пилешко, мисирка и патка. Содржи и рецепти кои може да се направат за празничната сезона.

3. Плескавици од морска храна овој дел е за љубителите на морска храна, рецептите во овој дел се направени со риба и школки. Тие се лесни и освежителни алтернативи на рецептите за месо и живина.

4. Вегетаријански/вегански хамбургери овој дел е за сите свесни кои јадат. Овие рецепти се поздрави и полесни за правење, но сепак имаат многу вкусови.

5. Додатоци и сосови овој дел содржи рецепти за мали додатоци кои ги носат хамбургерите на следното ниво.


Упатствата за готвење за повеќето плескавици се за плитко пржење, што значи варгерските колачиња да се варат во тава. Но, тие можат да се готват во рерна на ск

Product Details ISBN: 9781783571475
ISBN-10: 1783571470
Publisher: Marshall&thompson Studios Ltd
Publication Date: February 14th, 2023
Pages: 274
Language: Macedonian