Врвна рачно изработена г (Paperback)

Врвна рачно изработена г By Домин&#108 Cover Image

Врвна рачно изработена г (Paperback)

$45.49


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Што е подобро од сладолед? Вкусен сладолед, се разбира е врвен готвач за секој кој сака сладолед и коктели. Со 100 попустливи рецепти, овој готвач ќе ја подигне вашата игра со десерти на следното ниво.


Од класични вкусови како бурбон од ванила и витко чоколадо до поавантуристички опции како текила изгрејсонце и шампањ од малини, има рецепт за секој вкус. Секој рецепт е придружен со фотографија во боја и вклучува совети како да внесете алкохол во правењето сладолед.

Покрај рецептите, овој готвач дава информации за најдобрите алкохоли што се користат во вашиот сладолед, како и совети како да го направите вашиот сладолед кремаст и мазен. Без разлика дали организирате забава или само барате забавен и вкусен десерт, е совршена книга за готвење за вас

Product Details ISBN: 9781783578504
ISBN-10: 1783578505
Publisher: Not Avail
Publication Date: April 5th, 2023
Pages: 256
Language: Macedonian