Книга за готвење со врвн&#1080 (Paperback)

Книга за готвење со врвни By Марий&#108 Cover Image

Книга за готвење со врвн&#1080 (Paperback)

$41.99


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Дали сте подготвени да се препуштите на најновата сензација што го зазема светот на десертите? Топло чоколадни бомби се појавуваат низ социјалните мрежи и со добра причина тие се апсолутно вкусни Овие мали топчиња на добрина се исполнети со мешавина од топло чоколадо, бел слез и други вкусни изненадувања кои се отвораат кога ќе ги истурите со врело млеко, создавајќи декадентна, кремаста шолја какао.


Во овој готвач со топли чоколадни бомби, ќе најдете широк спектар на рецепти за сите вкусови и прилики. Без разлика дали претпочитате класични топли вкусови на какао или сакате да експериментирате со нови возбудливи комбинации како нане, путер од кикирики или дури и зачин од тиква, оваа готвачка ве опфати.


Ќе ги научите сите совети и трикови што ви се потребни за да создадете совршени бомби од топло чоколадо секој пат, од вистинските калапи што треба да ги користите до најдоброто чоколадо за топење. Импресионирајте ги пријателите и семејството со неверојатно украсени бомби, вклучувајќи дизајни со празнична тема за Божиќ, Ноќта на вештерките и Денот на вљубените.


Затоа, земете ја вашата престилка и подгответе се да се препуштите на чоколадна авантура со оваа книга за готвење со топла чоколада


Топло чоколадни бомби, топло какао, бел слез, декадентен, крем, вкусен, рецепти, класични, нови комбинации, нане, путер од кикирики, зачин од тиква, совети, трикови, калапи, чоколадо, украсени бомбици, дизајни со празнични теми, Божиќ, Ноќта на вештерките, Денот на вљубените, чоколадна авантура..

Product Details ISBN: 9781835517635
ISBN-10: 1835517633
Publisher: Not Avail
Publication Date: September 4th, 2023
Pages: 218
Language: Macedonian