KsiĄŻka Kuchenna Domowego Sushi Dla PoczĄtkujĄcych (Paperback)

KsiĄŻka Kuchenna Domowego Sushi Dla PoczĄtkujĄcych By Maria Sikorska Cover Image

KsiĄŻka Kuchenna Domowego Sushi Dla PoczĄtkujĄcych (Paperback)

$42.99


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Sushi to tradycyjne japońskie danie z przygotowanego ryżu octowego, zwykle z dodatkiem cukru i soli, w towarzystwie r żnych skladnik w, takich jak owoce morza, często surowe, i warzywa. Style sushi i spos b jego prezentacji są bardzo zr żnicowane, ale jednym kluczowym skladnikiem jest "ryż sushi", nazywany także shari lub sumeshi.


Sushi jest tradycyjnie przygotowywane z ryżu bialego średnioziarnistego, chociaż można je przygotowac z ryżem brązowym lub ryżem kr tkoziarnistym. Bardzo często przyrządza się go z owocami morza, takimi jak kalmary, węgorz, ż ltko, losoś, tuńczyk czy imitacja mięsa kraba. Wiele rodzaj w sushi jest wegetariańskich. Często podaje się go z marynowanym imbirem (gari), wasabi i sosem sojowym. Popularnymi dodatkami do dań są rzodkiewka daikon lub marynowany daikon (takuan).


Sushi jako posilek nie jest tradycyjna koncepcja. Jeśli jednak zamierzasz poświęcic czas na przygotowanie wspanialego sushi w domu, najprawdopodobniej będziesz chcial przeżyc to w pelni. Posilek sushi można latwo zaplanowac zgodnie ze swoimi upodobaniami, budżetem lub ilością czasu, jaki masz pod ręką.

Product Details ISBN: 9781835644980
ISBN-10: 1835644988
Publisher: Maria Sikorska
Publication Date: September 20th, 2023
Pages: 258
Language: Polish