Yenİ BaŞlayanlar İçİn Ev Yapimi Sushi Yemek Kİtabi (Paperback)

Yenİ BaŞlayanlar İçİn Ev Yapimi Sushi Yemek Kİtabi By Nuray Özdemir Cover Image

Yenİ BaŞlayanlar İçİn Ev Yapimi Sushi Yemek Kİtabi (Paperback)

$43.99


Special Order—Subject to Availability
(This book cannot be returned.)

Suşi, genellikle biraz şeker ve tuzla hazırlanmış sirkeli pirin ten oluşan ve genellikle iğ deniz r nleri ve sebzeler gibi eşitli malzemelerin eşlik ettiği geleneksel bir Japon yemeğidir. Suşi tarzları ve sunumu b y k farklılıklar g sterir, ancak ana i eriklerden biri, aynı zamanda shari veya sumeshi olarak da adlandırılan "suşi pirincidir".


Suşi geleneksel olarak orta taneli beyaz pirin le yapılır, ancak kahverengi pirin veya kısa taneli pirin le de hazırlanabilir. oğunlukla kalamar, yılan balığı, sarıkuyruk, somon, ton balığı veya taklit yenge eti gibi deniz r nleriyle hazırlanır. Bir ok suşi t r vejetaryendir. Genellikle zencefil turşusu (gari), wasabi ve soya sosuyla servis edilir. Daikon turpu veya salamura daikon (takuan), yemeğin pop ler garnit rleridir.


Yemek olarak suşi geleneksel bir kavram değildir. Ancak, evde harika suşi hazırlamak i in zaman harcayacaksanız, b y k olasılıkla bunu tam bir deneyim haline getirmek isteyeceksiniz. Zevkinize, b t enize veya elinizdeki zaman miktarına g re bir suşi yemeği kolayca planlanabilir.

Product Details ISBN: 9781835644997
ISBN-10: 1835644996
Publisher: Nuray Ozdemir
Publication Date: September 20th, 2023
Pages: 260
Language: Turkish