КОНВРЕНАТА ДАКЕЗЕНА ГОТ& (Paperback)

КОНВРЕНАТА ДАКЕЗЕНА ГОТ& By Росиц&#107 Cover Image

КОНВРЕНАТА ДАКЕЗЕНА ГОТ& (Paperback)

$42.99


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Добредојдовте во светот на дакузот, каде што воздушестата меренга се среќава со кремасто полнење, создавајќи десертско искуство што не е ништо помалку од небесно. Во овој готвач ве покануваме на прекрасно патување низ уметноста на изработка на овие деликатни и прекрасни конфекции.


Дакуз е десерт кој ја комбинира острата елеганција на меринг со богатото уживање на кремот и мешавината на раскошни вкусови. Без разлика дали сте искусен пекар или почетник во кујната, оваа книга е вашиот водич за совладување на тајните за создавање на овие етерични задоволства.


Нашата колекција на рецепти се движи од класични комбинации на вкусови до инвентивни пресврти кои ќе ги привлечат вашите вкусови и ќе ги остават вашите гости воодушевени. Секој рецепт е внимателно изработен и убаво фотографиран за да ја инспирира вашата кулинарска креативност.


Ќе ве водиме низ основните техники, ќе споделуваме совети за успех и ќе ви обезбедиме различни рецепти за дакузи за да одговараат на секоја пригода. Без разлика дали планирате елегантна вечера или едноставно се препуштате на слаткото попладневно уживање, ќе го најдете совршениот рецепт за дакуз за да ја подигнете вашата игра со десерт.


Значи, земете ги садовите за мешање и загрејте ја рерната. Време е да се впуштите во авантура со дакуз која ќе ги задоволи вашите желби за нешто слатко, деликатно и навистина божествено.

Product Details ISBN: 9781835931868
ISBN-10: 1835931863
Publisher: Not Avail
Publication Date: December 7th, 2023
Pages: 286
Language: Macedonian